Co jeść i jak ćwiczyć, aby schudnąć z brzucha? [Porada eksperta]

2014-03-20 16:10

Mam 27 lat, wzrost 164 cm, ważę 70 kg. Chciałabym zrzucić 8-10 kg, szczególnie jeśli chodzi o brzuch. Proszę o porady co do diety.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Najlepsza dieta na brzuch to aktywność fizyczna. Ćwiczenia ogólnorozwojowe, długodystansowe zakończone serią brzuszków.

W kwestii żywieniowej proszę zacząć od zwiększenia ilości wody mineralnej. Codziennie powinna Pani wypijać ok. 1,5 l. Przyspieszy ona metabolizm i organizm będzie na wyższych obrotach. Równolegle ze zwiększeniem podaży płynów, koniecznie należy wprowadzić regularne posiłki, spożywane co 2,5-3 godziny.

Po tygodniu proszę przyjrzeć się temu co Pani zjada. Czy są w Pani menu posiłki smażone lub z dużą ilością cukru? Jeśli tak, proponuję zamienić je na dania gotowane lub pieczone i produkty pełnoziarniste. Warto zapoznać się z piramidą żywieniową i dążyć do takiego sposobu żywienia, który został w niej przedstawiony.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta