Dieta odchudzająca dla 17-latka [Porada eksperta]

2014-10-01 14:05

Mam 17 lat, 182 cm wzrostu i ważę 79 kg. Chciałbym schudnąć do 72 kg, ale za bardzo nie wiem jak mam się odżywiać. Chodzę na siłownię 2 razy w tygodniu, ale to przy moim odżywianiu nie daje dużych efektów. Prosiłbym o jakieś porady, co jeść i jakich produktów muszę unikać ?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Porada dotycząca tego co, jak i kiedy jeść to jedno, a chęć do zastosowania się to drugie. Co do zaleceń żywieniowych, proponuję ci zastosować się do kilku zasad.

Zacznij od wyznaczenia stałych godzin posiłków. Jedz po prostu co ok. 3 godziny. Wybieraj te produkty, które są naturalne. Dodatkowo, łącz produkty tak aby jak najlepiej się trawiły. Przede wszystkim białko z warzywami lub drugi wariant, zboża z warzywami. Aby mądre odżywianie dało dodatkowo efekt zmniejszający twoją masę ciała, proponuję jeść zawsze na siedząco, na małych talerzach. Dokładać możesz tylko warzywa. Aby osiągać najlepsze wyniki, każdego dnia pij wodę i jedz zupy. Dobrze nawodniony organizm to zdrowy i oczyszczony organizm. Sprawdź jeszcze czy możesz ćwiczyć częściej niż 2 razy w tygodniu. Jeżeli brakuje ci czasu na siłownię, może wygospodarujesz czas na dodatkowe spacery.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta