Najlepsza dieta wyszczuplająca dla 15-latki [Porada eksperta]

2013-09-30 13:20

Witam! Mam 15 lat, 170 cm wzrostu i ważę 67 kg. Chciałabym trochę schudnąć, ponieważ mimo że moje BMI jest w porządku, jednak wyglądem odbijam się od normy. Ćwiczę 4 razy w tygodniu przez 40 min. Rano jem zwykle dwie kanapki, na drugie śniadanie też, mam obiad o 15-16 godzinie. O 18-19 jem kolację. Chciałabym schudnąć, aby ważyć 58 kg. Proszę o pomoc!

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Cześć Amelka! Bardzo dobrze, że jesz regularne posiłki. Trzeba do tego dołożyć regularną aktywność fizyczną każdego dnia po 60 minut, a 3 razy w tygodniu bardziej intensywnie. Postaraj się aby w Twoim jadłospisie przeważały warzywa, produkty zbożowe z pełnego ziarna, chudy nabiał i ryby. Twoje porcje powinny się mieścić na małym talerzu. Unikaj w ciągu najbliższych 3 miesięcy produktów z białej mąki (czytaj etykiety) i potraw smażonych. Trzymam kciuki!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta