Problem z przytyciem [Porada eksperta]

2013-04-01 22:21

Dzień dobry. Ja mam problem z przytyciem. Pięć miesięcy temu urodziłam trzecie dziecko i już wróciłam do wagi sprzed ciąży, a bardzo bym chciała przybrać na wadze, ale nie mogę. Jestem niską osobą (1,55 cm) ważę 42 kg. Co mam zrobić, proszę o jakąś radę. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam Pani Magdo! Zupełnie nie napisała Pani, jak się odżywia, więc nie mogę się do Pani nawyków odnieść. Z odchudzaniem jest podobnie jak z tyciem, czyli trzeba robić to powoli. Przede wszystkim należy spożywać posiłki ok. 5-6 razy dziennie, a ten ostatni przed samym snem. Kaloryczność diety można zwiększyć poprzez zwiększenie makaronów, ryżu, kasz, płatków muesli czy pieczywa. Odradzam zwiększania ilości masła, mięsa wieprzowego, smażonych potraw i jedzenia typu fast food, ponieważ zawierają za dużo złego tłuszczu, który sprzyja nowotworom i chorobom układu krążenia. Produkty mleczne proszę jeść o zwiększonej ilości tłuszczu - 2% . Pomiędzy posiłkami proponuję spożywać małe przekąski w postaci orzechów i suszonych owoców. Oprócz wody proponuje pić soki owocowe. Jeżeli po 3 tygodniach, regularnego przestrzegania tych zasad, Pani waga nie wzrośnie nawet o 0,5 kg, proszę napisać do mnie ponownie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta