Wysoki cholesterol przeciwwskazaniem do treningów? [Porada eksperta]

2013-08-31 21:16

Witam. Miesiąc temu byłam na urlopie w Polsce i robiłam sobie ogólne badania. Ogólnie wszystko jest OK, tylko cholesterol mam za wysoki: cholesterol całkowity: 225; cholesterol HDL: 69; cholesterol LDL: 140. Mam lekką nadwagę po ciąży i postanowiłam od 1 września wziąć się za siebie i zacząć ćwiczy, przeczytałam jednak, że zanim zacznę jakiekolwiek treningi, powinnam się skontaktować z lekarzem, ponieważ mam za wysoki cholesterol. Czy to konieczne? Czy mam jakieś przeciwwskazania do treningów?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam Pani Aleksandro! Przy podwyższonym cholesterolu lekarz, po przeprowadzeniu odpowiedniego wywiadu, zaleci Pani dietę, regularną aktywność fizyczną i jeżeli wywiad będzie na to wskazywał, również leki. Jeżeli choruje Pani na nadciśnienie, powinna skontaktować się z lekarzem, ponieważ w połączeniu ze złymi wynikami lipidów zwiększa się ryzyko zawału. Jeżeli jednak ciśnienie jest w porządku, zalecam odpowiednią dietę i regularny wysiłek fizyczny - minimum 5 razy w tygodniu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta