Zabiegi na jędrny brzuch i uda [Porada eksperta]

2013-04-08 14:24

Mam 22 lata, 160 cm wzrostu i 55 kg wagi. Czy mogłaby mi pani pomóc schudnąć z brzucha oraz ud? Może istnieją jakieś zabiegi albo masaże, które ujędrniają skórę?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Przede wszystkim gratuluję tak wspaniałej wagi. Nie napisała Pani, jak wygląd Pani brzuch. Czy łapiąc za fałd skórny wyczuwa Pani pod palcami grudki tłuszczu?

Jeżeli tak, to najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie masażu izometrycznego w połączeniu z endomasażem.

Jeżeli grudek Pani nie wyczuwa, a np. przy siedzeniu na Pani brzuchu tworzą się fałdki, jest to rozciągnięta lub niewyćwiczona skóra. Regularne stosowanie kremów ujędrniających (z wyższej półki) oraz regurne ćwiczenia wzmacniające brzuch powinny przynieść efekty. Proszę się ich jednak nie spodziewać po 2 tygodniach. Skóra potrzebuje dużo czasu na taką zmianę.

Może dołożyć Pani także elektrostymulację.

Nie da się zredukować nadwagi tylko z nóg. Tracić będzie Pani wszędzie, a to w Pani przypadku nie ma sensu. Najlepszym rozwiązaniem są regularne ćwiczenia fizyczne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta