Zdrowe odchudzanie [Porada eksperta]

2013-04-04 18:29

Cześć. Mam 16 lat i ważę 55 kg przy wzroście 162. Chciałabym schudnąć , ale nie wiem jakią dietę stosować i co w ogóle jeść, a chcę robić to zdrowo.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj Monika! Ciężko jest wybrać coś z internetu, jeżeli chodzi o odchudzanie, ponieważ diet jest bardzo, bardzo dużo. Chciałabym Ci jednak napisać, że to nie dieta jest drogą do szczupłej sylwetki. Sukces osiągniesz jeżeli każdego dnia, konsekwentnie będziesz realizować wybrany przez siebie sposób odżywiania. Jeśli zdarzy Ci się moment słabości, nie rezygnuj z dalszej pracy nad sobą. Kolejnego dnia, wróć do swojego programu odchudzania. Na naszej stronie poradnikzdrowie.pl, w zakładce odchudzanie masz bardzo dużo przykładów, jak można się odchudzać. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Ja, jestem zwolenniczką intensywnych treningów fizycznych i jak najmniejszych zmian w codziennym jadłospisie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta