Chcę schudnąć! [Porada eksperta]

2013-04-03 14:28

Mam 14 lat, ważę 70 kg i mam wzrostu 170 cm. Mam figurę tupu gruszka, chciałabym schudnąć jak najwięcej - głównie w biodrach i pupie, ale bez efektu jo-jo!

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Na rozsądne odchudzanie potrzebujesz kilku miesięcy, ale pierwsze efekty zobaczysz już po 2 tygodniach. Załóż dziennik i zapisuj w nim co jesz. Każda zjedzona potrawa, wypita szklanka wody ma być zapisana. Zapisuj też godziny posiłków i opisuj swoje treningi, np. dzisiaj jeździłam na rowerze 45 minut. Zapisuj dokładnie wszystko przez 2 tygodnie, a potem znajdź w internecie PIRAMIDĘ ŻYWIENIOWĄ DLA MŁODZIEŻY i porównaj umieszczone w niej zalecenia do Twoich notatek. Postaraj się w kolejnych tygodniach popełniać jak najmniej błędów, tak aby Twój jadłospis był jak najbardziej zbliżony do Piramidy Żywieniowej.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta