Ćwieczenia na nogi [Porada eksperta]

2013-04-01 17:28

Witam potrzebuje profesjonalnej porady. Mam 15 lat i figurę tak zwanej "gruszki". Potrafilam sobie poradzic z brzuszkiem z dużego mam juz prawie płaski. Rozumiem, że nie każda kobieta może mieć całkiem płaski - to zasługa ułożenia żołądka. Ale mój problem dotyczy raczej na dolnej partii ciała. Pupa, uda i łydki są ogromne i nieproporcjonalne. Z doświadczenia wiem, że gdy się ćwiczy, to wyrabiają się i ujawniają mięśnie. Tak właśnie stało się z moimi rękoma. Więc proszę o znalezienie sposobu, o ile taki istnieje, aby moje nogi stały się smukłe, a nie umięśnione i pupa jędrna. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Ps. mam 155 cm wzrostu i ważę ok 50 kg.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witaj, Gratuluję wytrwałości w pracy nad brzuchem. Super! Twoje konsekwentne dążenie do celu bardzo się przyda. Czekam na moment, w którym zrozumiesz, że figura "gruszki" to nasza moc! Nie ma nic bardziej atrakcyjnego od takich kształtów. Piszesz, że dolna część ciała jest nieproporcjonalna. Ciężko mi sobie to wyobrazić przy takim wzroście i masie ciała, jak napisałaś. Ile masz cm w tych miejscach, a ile chciałabyś mieć. Proszę zapisz to i obserwuj, czy wymiary zmniejszają się. Chciałabym wykluczyć, że partie ciała, których nie akceptujesz to twój wymysł. Jeżeli po treningu, który ci zalecę i zmniejszającym się obwodzie, nie będziesz odczuwała satysfakcji, to znaczy, że problem leży gdzieś indziej. Nie zmieniaj diety, bo diety psują wszystko. Wyznacz sobie 5 dni w tygodniu na trening 1,5 godziny. Zaplanuj to wcześniej. Nie umawiaj się w tych godzinach. Treningi to przez najbliższe 3 miesiące priorytet (poza nauką oczywiście:). Przez pierwsze 3 tygodnie masz bardzo szybko maszerować przez 1 godz. 25 minut i przez 25 minut się rozciągać + brać gorącą kąpiel po zakończeniu. Ewentualnie sauna, jeżeli masz taką możliwość. W czwartym tygodniu zaczynasz biegać (powoli). Biegasz bez zatrzymywania się i nigdy z górki. Kiedy czujesz, że brakuje ci sił, zwolnij, ale absolutnie się nie zatrzymuj. Biegaj przed posiłkiem. Koniecznie zjedź po bieganiu, inaczej, cała twoja praca jest bez sensu. Nie uzupełnisz glikogenu i nie będziesz miała siły na kolejny trening. Nie rezygnuj z ćwiczeń na brzuch. Mięśnie brzucha można " męczyć" każdego dnia, zero taryfy ulgowej. Trzymam kciuki! Jesteś silna!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta