Czy mogę stosować dietę 1000 kcal? [Porada eksperta]

2014-08-08 13:59

Chciałabym schudnąć ok. 6 kg, dlatego parę dni temu wybrałam się do dietetyka. Pani doktor zaleciła mi dietę 1000 kcal, dostałam wskazówki i różnorodny jadłospis. Chciałabym się upewnić, czy taka kaloryczność jest prawidłowa? Mam 23 lata, 170 cm wzrostu, waga 64 kg. Pozdrawiam :)

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Nie napisała Pani ile razy w tygodniu ćwiczy oraz jaką aktywność fizyczną wykonuje. Aby wyznaczyć Pani zapotrzebowanie energetyczne i dopasować odpowiednia dietę, potrzebuję tych informacji.

To co mogę powiedzieć na ten moment, to fakt, że w Pani wieku przy tak niskiej podaży kalorii bezwzględnie należy suplementować dietę, ponieważ dieta 1000 kcal nie pokrywa zapotrzebowania wszystkie składniki odżywcze. Dodatkowo, przy każdej większej aktywności fizycznej będzie Pani palić własne mięśnie, ponieważ ok. 1000 kcal potrzebne jest na podstawową przemianę materii.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta