Dieta a stan skóry [Porada eksperta]

2013-04-07 23:53

W jaki sposób dieta wpływ na stan skóry? Mam ogromne problemy z cerą, choć już nie jestem nastolatką. Nie jem słodyczy, ostrych przypraw, smażonych dań, ale i tak jest fatalnie. Czy może być tak, że coś, co jem, uczula mnie i stąd te problemy? Czy powinnam się udać do lekarza, by mi ułożył dietę czy wystarczy po prostu jest różne rzeczy, żeby nie było żadnych niedoborów i nadmiarów?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

W pierwszej kolejności powinnaś udać się do dermatologa, który będzie w stanie Ci pomóc. Są różne produkty, które mogą powodować, że nasza skóra nie wygląda dobrze, np. zbyt duża ilość nabiału w diecie, a czasem i monotonna dieta, w której nie dostarczasz organizmowi niezbędnych składników. Nie wiem jednak w jaki sposób się odżywiasz, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u lekarza. Nie musi przepisywać Ci konretnej diety, ale zanim zdecyduje się na wprowadzenie leków, zaproponuje Ci dietę eliminacyjną i baczną obserwację skóry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta