Dieta na przytycie dla panny młodej - jak szybko przytyć? [Porada eksperta]

2014-11-24 9:38

Mam 21 lat, 182 cm wzrostu, 56 kg. Za 8 miesięcy wychodzę za mąż i chciałabym przybrać na wadze żeby nie wyglądać tak chudo jak teraz. Chciałabym żeby pojawił się brzuszek i ręce nie były takimi patykami. Proszę o pomoc. Schudnąć jest mi łatwo, szczególnie jak zjada mnie stres.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Teoretycznie, aby przytyć, przede wszystkim musisz jeść więcej niż twój organizm potrzebuje. Najlepiej 6 małych posiłków dziennie. Dieta powinna być zbilansowana i uzupełniona aktywnością fizyczną (zakładam, że chcesz budować również masę mięśniową).

Zawsze jedz śniadanie: kasza jaglana z owocami i twarogiem, jajecznica z warzywami i chlebem żytnim. Potem jadaj II śniadanie: kanapki z chleba żytniego z serem, szynką, warzywami. Koktajle z jogurtu, miodu, owoców, migdałów. Sałatki na bazie ryby, strączków lub mięsa, węglowodanów takich jak kasza, ryż czy makaron, warzyw i orzechów. Na przekąski staraj się jeść więcej orzechów, owoców suszonych, do sałatek dodawaj oliwy, pestki. Zupy zagęszczaj śmietaną. Kotlety obtaczaj w płatkach migdałowych, wiórkach kokosowych czy sezamie i zawsze podawaj z węglowodanami np. z ziemniakami, makaronem, kaszą. Staraj się wprowadzić trening siłowy i zadbać o posiłki około treningowe. Przede wszystkim, po treningu, jedz białko i węglowodany tzn. mięso, rybę, jaja, twaróg i kaszę, ryż, makaron, płatki owsiane. Ważne też, aby zdiagnozować dlaczego trudno ci przytyć. Czy nie ma problemów z wchłanianiem lub czy nie ma nadczynności tarczycy. Trzymam kciuki.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta