Dziecko nie ma apetytu: dieta dla niejadka? [Porada eksperta]

2014-02-28 17:16

Witam Jestem mamą 8 letniej dziewczynki. Od zawsze była niejadkiem, jednak od kilku tygodni kompletnie straciła apetyt. Zrobiliśmy badania krwi i moczu i wszystko jest ok, ale jak ten stan będzie dalej trwał, to na pewno się rozchoruje. w ciągu dnia je przykładowo jedną kanapkę i banana. Z wielkim trudem i przymusem. Drugiego dnia zje trochę zupy i jabłko. Nawet na słodycze nie ma ochoty. Jest blada i schudła. Jak mogę pomóc dziecku? co wartościowego dawać do jedzenia, by dostarczyć niezbędnych składników?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam!

W takiej sytuacji, proszę dawać córeczce to co chce jeść, bo nie je właściwie w ogóle. Najzdrowsze są warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste. Proponuję skonsultować się z psychologiem, który sprawdzi czy córka nie choruje na zaburzenia odżywiania. Warto porozmawiać z wychowawcą czy córka je coś w szkole.

Brak apetytu może wynikać również z sytuacji stresowych. Proponuję również rozmowę z pedagogiem szkolnym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta