Jadłospis w przedszkolu - czy jest zdrowy? [Porada eksperta]

2014-09-25 16:24

Chciałabym się dowiedzieć, czy jadłospis podany poniżej jest odpowiedni dla przedszkolaka: I śniadanie: Bułka kajzerka, pasztet drobiowy, papryka, kakao nesquik; II śniadanie: Deser Zuzia, 1/2 banana, herbata z owoców leśnych; obiad: zupa wiśniowa z makaronem, kurczak w sosie własnym, ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, napój malinowy. Inny dzień I śniadanie: chleb swojski z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, kawa mleczna, herbata; II śniadanie: pączek, 1/4 kalarepy, sok kubuś; obiad: zupa koperkowa z ryżem, zabielana, sznycelek z indyka, ziemniaki, mizeria, napój z czerwonej porzeczki, woda. Przeraża mnie ilość cukru w diecie i mała ilość owoców i zamiast soku słowo napój. Czy ta dieta jest zdrowa?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Ta dieta jest dla nas - matek, opiekunek, dietetyków, ludzi świadomych po prostu beznadziejna. Z drugiej strony, mogę się założyć, że dzieci chwalą sobie takie jedzenie. Mimo wszystko, jestem za tym, aby porozmawiać z dyrekcją na temat przygotowywanych posiłków i ograniczyć ilość produktów przetworzonych. Napój Kubuś plus wszystkie serki i jogurty smakowe w diecie przedszkolaka są absolutnie niepotrzebne plus zwiększają ryzyko: próchnicy, cukrzycy, nadwagi, nadpobudliwości.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta