Jak odżywiać dziecko po zakończeniu karmienia piersią? [Porada eksperta]

2016-01-29 9:04

Proszę o pomoc w stworzeniu prawidłowego jadłospisu dla mojej 2-letniej córki, która 2 dni temu skończyła ssać pierś. Do tej pory karmiłam ją na południową drzemkę i w nocy. Teraz, kiedy już nie ma mojego mleka, chciałbym, aby jej dieta była dobrze zbilansowana. Dlatego bardzo proszę o wskazówki do stworzenia prawidłowego dla jej wieku menu. Czy mogę podawać mleko krowie? W jakich ilościach dziennie? Jakie mleko wybierać? Jakie produkty warto wprowadzić, aby miała zapewnioną odpowiednią ilość witamin. Wiem, że moje mleko zawierało wiele cennych składników, dlatego teraz chciałabym zapewnić jej właściwą dietę.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Temat żywienia maluszków i rozszerzania ich diety jest bardzo obszerny. Niestety nie odpowiem na pani pytania w ograniczonej wypowiedzi, jakiej mogę udzielić w poście. Chciałabym, aby uzyskała pani pogłębioną odpowiedź na swoje wątpliwości, dlatego odsyłam do fantastycznej publikacji umieszczonej na stronie Instytutu Matki i Dziecka. Jest tam do pobrania w pdf cały poradnik żywienia maluchów, w którym poruszona i dokładnie opisana jest cała procedura rozszerzania diety, wraz z kwestią mleka i produktów mlekozastępczych. Dlatego myślę, że to będzie najlepsza i najbardziej dokładna odpowiedź na pani aktualną potrzebę :-) Podaję link www.imid.med.pl/images/do-pobrania/poradnik_internet.pdf.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta