Jak w końcu ćwiczyć, aby spalić tłuszcz? [Porada eksperta]

2013-04-04 14:02

Witam, jestem na diecie i ćwiczę koło godziny ćw. aerobowe, bo ponoć do spalania tkanki tłuszczowej tej zasady trzeba przestrzegać. Wczoraj trafiłam na stronkę, gdzie pewna Pani udzielała porad co do ćwiczeń. Zaproponowała pewny zestaw ćwiczeń na nogi, który trwa 9 min. i po dwóch tygodniach można już zgubić do 3 cm w obwodzie nóg. Zadałam jej pytanie, jak to możliwe, skoro organizm spala tłuszcz po pól godzinie przy mało intensywnych ćwiczeniach, a ona odpisałam mi tylko, że ćwiczenia ćwiczeniom nie równe i że przy niektórych ćw. organizm zaczyna spalać szybciej. Jak to w końcu jest, bo już zaczynam się gubić? Wiem, że Pani jest dietetykiem, a nie trenerem, ale to właśnie na stronach o dietach tyle czytałam o aerobach. Proszę o rozwiązanie moich wątpliwości.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Witam! Badania mówią, że intensywne spalenie tłuszczu podczas treningu aerobowego zaczyna się od 30 minuty i trwa ok. 15-20 minut. Przed 30 minutą spala się głównie glikogen, trochę białka, odwadniamy się i tracimy niewielkie ilości tłuszczu. Ćwiczenia 9 minutowe są ćwiczeniami beztlenowymi, wzmacniającymi i modelującymi sylwetkę. Można by je robić po 30 minutach aerobów, to właśnie w tych dolnych partiach, na które są ćwiczenia, będzie intensywnie spalał się tłuszcz. Wykonywanie takiego treningu "z biegu" jedynie wzmocni mięśnie, ale nie spali tłuszczu tak jak w połączeniu z treningiem aerobowym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta