Odchudzanie - dlaczego nie jest skuteczne? [Porada eksperta]

2014-09-30 15:31

Mam 18 lat, 170 cm wzrostu i ważę 63 kg. Od dwóch tygodni się odchudzam, ograniczam pieczywo (jedna bułka dziennie i to ciemna), jem chude mięso, piję samą wodę i czasem zjem serek wiejski, chudy jogurt lub suszone owoce. Odrzuciłam ziemniaki, makarony, ryż. Biegam 4 razy w tygodniu po ok. 50-60 min. Jednak przez te 2 tygodnie schudłam zaledwie 1,5 kg. Nie wiem dlaczego. Czy na razie organizm się jakoś broni i przy takim samym odżywianiu za jakiś czas zrzucę trochę kilogramów? Może coś powinnam zmienić? Po jakim czasie będą widoczne efekty?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

A ile byś chciała chudnąć na tydzień? Wynik, który osiągnęłaś jest idealny, bo zmniejsza ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, czyli ponownego przytycia. Jako dietetyk z wieloletnim doświadczeniem, gwarantuję ci, że im szybciej organizm traci na wadze, tym szybciej będzie ponowny przyrost kilogramów. Proponuję Ci mierzyć się co 7 dni centymetrem w talii i udach. Zawsze w tym samym miejscu. Wtedy będziesz miała widoczny efekt. Rozumiem, że ty chciałabyś zobaczyć efekt w lustrze. Na to trzeba chwilę poczekać, ponieważ mózg przyzwyczaił się do ciebie i ciężko mu zobaczyć zmianę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta