Jak zlikwidować drugą brodę? [Porada eksperta]

2013-04-07 18:48

Od lat dręczy mnie problem nadmiaru tkanki tłuszczowej na twarzy czyli tak zwana "druga broda". Czy jest jakiś specjalna metoda by ją zlikwidować?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Niestety, nie da się za pomocą diety odchudzić wybranej części ciała. Jak chudniemy to całościowo, czyli ze wszystkich partii ciała. Po twarzy najczęściej widać pierwsze efekty, jednak oczywiście nie jedyne. Pana BMI jest w normie, więc jeżeli nie ma Pan zwiększonego obwodu brzucha, to odchudzanie nie jest konieczne. Jednak jeżeli przeszkadza Panu podbródek to w tej sytuacji polecałabym konsultację ze specjalistą medycyny estetycznej lub fizjoterapii estetycznej. Wykonywane są zabiegi, takie jak lipoliza za pomocą fosfatydylocholiny. Fosfatydylchoina, wstrzyknięta do tkanki tłuszczowej podbródka, rozpuszcza tłuszcz i przyspiesza jego spalanie. Po zabiegu co prawda występuje obrzęk podbródka, ale ustępuje po kilku dniach. Efekty powinny być widoczne po 5 - 6 tygodniach. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg ale w niektórych przypadkach trzeba wykonać kilka.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Ślusarska

Właścicielka Poradni Dietetycznej 4LINE,  główny dietetyk w Klinice Chirurgii Plastycznej dra A. Sankowskiego, tel.: 502 501 596, www.4line.pl

Inne porady tego eksperta