Śniadanie [Porada eksperta]

2013-04-07 9:44

Czy mogę zjadać na śniadanie owsiankę 100 g + 2 jajka na twardo? Nie jest to zbyt obfite śniadanie? Ćwiczę na siłowni, więc potrzebuję dobrego śniadania bogatego w białko, jak i w węglowodany. Czy twaróg należy jeść wyłącznie na kolacje, czy na 2 śniadanie również jest wskazane?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

100g owsianki i 2 jajka to dużo i mało. Przede wszystkim dołóż tutaj solidną porcję warzyw - duża miska lub koktajl owocowy 250ml bez cukru. Owsiankę warto zrobić z wodą, bo 2 jaka mają sporo białka. Postaraj się w takie dni nie jeść tłustego mięsa i tłustego nabiału, ponieważ spożyjesz za dużo cholesterolu, co w konsekwencji po pewnym czasie może osłabić woje treningi. Ser biały , oczywiście chudy możesz jeść w dowolnym posiłku.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Katarzyna Pryzmont

Katarzyna Pryzmont - dietetyk, psychodietetyk, właściciel gabinetu dietetycznego ATP. Specjalizuje się w odchudzaniu dorosłych, prowadzi warsztaty i wykłady dotyczące motywacji podczas zmiany nawyków żywieniowych mi.in. "Jak radzić sobie z pokusami podczas odchudzania". Więcej na www.katarzynapryzmont.pl

Inne porady tego eksperta