Dokarmienie niemowlaka [Porada eksperta]

2013-04-05 23:04

Czy można dokarmiać malucha Enfamilem 1 w przypadku małej ilości pokarmu? Na Enfamilu jest napisane "dla dzieci niekarmionych piersią".

Porada żywieniowca
Autor: Getty Images

Najlepiej jest karmić dziecko piersią i przystawiać je do piersi tak często, jak tylko tego potrzebuje. Może to pozytywnie wpłynąć nie tylko na zaspokojenie głodu dziecka, ale także na pobudzenie laktacji i wówczas problem ze zbyt mała ilością pokarmu sam się rozwiąże. Jeżeli jednak ten sposób zawiedzie, dziecko nie przybiera na wadze, jest ciągle głodne, wówczas można (najlepiej po konsultacji z lekarzem) sięgnąć po mleko modyfikowane dla niemowląt tzw. mleko początkowe (z numerem 1).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwonna Niegowska

Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka warszawskiej SGGW. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych i Europejskiej Grupy Żywieniowców Unilever Health Institute w Holandii. Od ponad 3 lat pracuje dla firmy Unilever, gdzie jest odpowiedzialna za aspekt żywieniowy między innymi produktów marki Knorr oraz wsparcie dla programu "Jem kolorowo".

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE