Tabletki z beta karotenem [Porada eksperta]

2013-04-07 20:55

Przyjmuję tabletki z beta karotenem 10 mg. Jak długo można takie tabletki przyjmować?

Porada żywieniowca
Autor: Getty Images

Szczegółowa informacja na temat stosowania tego suplementu powinna znajdować się na ulotce dołączonej do opakowania. W jakim celu Pani uzupełnia ten składnik: stwierdzono u Pani niedobory? Aby łatwiej się opalać? Jeżeli żaden z powyższych powodów Pani nie dotyczy to zachęcałabym Panią do sięgnięcia do naturalnych źródeł tego składnika np. marchwi i jej przetworów, dyni, wszystkich żółtych, zielonych i czerwonych warzyw. Oprócz wysokiej zawartości karotenoidów dostarczają wielu innych witamin, składników mineralnych oraz błonnika, a jednocześnie są niskokaloryczne i sycące.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iwonna Niegowska

Absolwentka Wydziału Żywienia Człowieka warszawskiej SGGW. Członek Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych i Europejskiej Grupy Żywieniowców Unilever Health Institute w Holandii. Od ponad 3 lat pracuje dla firmy Unilever, gdzie jest odpowiedzialna za aspekt żywieniowy między innymi produktów marki Knorr oraz wsparcie dla programu "Jem kolorowo".

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE