Ćwiczenia a tłuszczyk na brzuchu [Porada eksperta]

2013-04-06 16:16

Czy brzuszki są dobre na spalenie tłuszczu w dolnych partiach brzucha? Czy nie zna Pani jakiejś strony z ćwiczeniam w stylu areobik, ażeby zrzucic trochę i poprawić kondycje?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Przysłowiowe brzuszki służą wzmacnianiu mięśni, ale tłuszczyk w postaci większej lub mniejszej fałdki, krórą można określić po uchwyceniu palcami skóry, to zupełnie inna sprawa. Tutaj niestety same brzuszki nie wystarczą. Powinnaś je uzupełnić treningiem aerobowym czyli takim, w czasie którego zmusisz swój organizm do spalenia nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Może to być energiczny marsz, lub bieg, jazda na rowerze (także stacjonarnym) lub pływanie. Jeżeli masz taką możliwość, to może to być gra w siatkówkę lub koszykówkę albo np aerobik. Jeżeli nie masz możliwości, aby uczęszczać na takie zajęcia do klubu fitness, proponuję ci kupić kasety VHS lub płyty DVD z ćwiczeniami lub wejść na stronę www.fit.pl, gdzie znajdziesz dużo informacji na temat ćwiczeń.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.