Fałdki na brzuchu i "skrzydełka" na udach [Porada eksperta]

2013-04-08 14:26

Nie jestem gruba, ale moim problemem jest brzuch i fałdy tłuszczu oraz moja wewnętrzna strona ud. Jakie mam wykonywać ćwiczenia i jak długo oraz kiedy mogą być widoczne efekty?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest możliwe poprzez systematyczny trening aerobowy, wykonywany 3-5 razy w tygodniu przez około 50-60 minut. Może to być energiczny marsz, jazda na rowerze, na rolkach, taniec, pływanie lub uprawianie ulubionej dyscypliny sportowej. Aby wzmocnić mięśnie wewnętrznej stronu ud, powinnaś wykonywać ćwiczenia wzmacniające, takie jak podnoszenia dolnej nogi w leżeniu na boku, lub przywodzenia nogi do wewnątrz w staniu, tak aby obie nogi się krzyżowały. W tym drugim ćwiczeniu dobrze jest założyć na kostki elastyczną gumkę. W czasie kiedy przenosimy nogę do wewnątrz, gumka stwarza opór, który zmusza mięśnie do jeszcze większego napięcia. W modelowaniu mięśni wewnętrznych pomaga także jazda na rowerze i jazda konna. Niestety, trudno jest przewidzieć, kiedy będą widoczne efekty - wszystko zależy od systematyczności w treningu i indywidualnych właściwości twojego organizmu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.