Obwisły brzuch po ciąży [Porada eksperta]

2013-04-08 13:54

Trzy lata temu urodziłam dziecko. Na brzuchu i nogach pozostały mi rozstępy. Denerwuje mnie też mój brzuch, który nie pozwala mi założyć ani biodrówek ani bikini. Co z tym zrobić?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Rozstępy które u bardzo wielu osób tworzą się w okresie ciąży i karmienia niestety często pozostają i nic się już z nimi nie da zrobić. Obwisły brzuszek natomiast, który stanowi pozostałości "zapasów" tkanki tłuszczowej nagromadzonej w czasie ciąży, powinno się udać wyeliminować za pomocą ćwiczeń aerobowych wzmacniających oraz racjonalnego odżywiania. Połącz więc 40-50 minutowy trening spalający tkankę tłuszczową w postaci marszobiegu, jazdy na rowerze czy pływania z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha wykonywanymi przez conajmniej 15-20 minut. Trening taki powinnaś wykonywać przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Nie zapominaj także o racjonalnym odżywianiu połączonym z piciem dużej ilości wody tj. ok 1.5-2 l dziennie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.