Stłuczenie łokcia [Porada eksperta]

2013-04-08 14:04

W ostatnim tygodniu czerwca 2006 roku upadłam na łokieć. Zdjęcie wykazało, iż mam tylko mocno stłuczony. Miałam rehabilitację. Trenuję tenis stołowy. Ręką cały czas mnie boli. Rano budzę się z bólem łokcia. Kilka razy dziennie blokuje mi się łokieć. Miałam ostatnio 2 miesięczną przerwę, ale ona nic nie pomogła.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Agnieszko, niestety staw łokciowy jest tak złożonym i skomplikowanym stawem, że jakiekolwiek kontuzje z nim związane, takie jak stłuczenia czy przeciążenia, trwają bardzo, czasami bardzo długo i często się odnawiają. Tutaj niestety pomóc ci może tylko lekarz i dobrze by było, aby był to lekarz sportowy. Spróbuj także (zasięgając oczywiście porady lekarza) niekonwencjonalnych metod w leczeniu twojego łokcia takich jak: akupunktura czy krioterapia. Ale powtarzam jeszcze raz, że co do tych wszystkich sposobów leczenia, powinien się wypowiedzieć po wnikliwych badaniach lekarz specjalista.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.