Modelowanie wewnętrznej strony ud [Porada eksperta]

2013-04-08 12:20

Co robić, aby nie wyglądały tak obficie głównie w górnej i środkowej parti? Jak powinnam się ruszać? Jakich kosmetyków powinnam używać? I czy mogę w ogóle pozbyć się tego problemu?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Problem z wewnętrzną stroną ud to zmartwienie niestety bardzo wielu osób. Powodem jest fakt, iż mięśnie po wewnętrznej stronie są używane tylko w ruchach przywodzenia nóg do wewnątrz, a takich ruchów jak widomo nie wykonuje się zbyt często. Powinnaś więc do swojego treningu włączyć ćwiczenia np. podnoszenia dolnej nogi w leżeniu na boku, lub przywodzenia nogi do wewnątrz w staniu tak aby obie nogi się krzyżowały. W tym drugim ćwiczeniu dobrze jest założyć na kostki elastyczną gumkę.W czasie kiedy przenosimy nogę do wenątrz, gumka stwarza opór, który zmusza mięśnie do jeszcze większego napięcia. Postaraj się znależć w czasopismach kobiecych jak najwięcej ćwiczeń na tą partię ciała i wykonywać je 3-4- razy w tygodniu. W modelowaniu mięśni wewnętrznych pomaga także jazda na rowerze i jazda konna. Możesz oczywiście stosować kosmetyki ujędrniające ale nic nie zastąpi porządnego treningu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.