Ćwiczenia w wodzie [Porada eksperta]

2013-03-31 17:36

Cześć! Wszędzie szukam ćwiczeń w wodzie, bo dwa razy w tygodniu chodzę na basen i oprócz pływania chcę wykorzystać czas na ćwiczenia. Pomożesz mi? Z poważaniem Ira

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Ćwiczenia w wodzie są polecane nie tylko osobom, chcącym zrzucić zbędne kilogramy, ale także wszystkim pragnącym urozmaicić swój trening na basenie. Moja propozycja to kilka ćwiczeń: Ćwiczenie 1 Bieg w miejscu Unosimy raz prawą, raz lewą nogę z naprzemienną pracą rąk i wysokim unoszeniem kolan. To samo możemy wykonać poruszając się w przód i tył. Ćwiczenie 2 Pajace Przeskakujemy z pozycji stóp ustawionych na szerokość bioder do rozkroku. Nogi lekko ugięte w kolanach, ramiona przenosimy z przodu do boku. Ćwiczenie 3 Wznosy wyprostowanych nóg do boku Z ramionami wyprostowanymi do boku, robimy wymach wyprostowaną prawą, a póżniej lewą nogą do boku. Ćwiczenie 4 Zagarnianie wody Stojąc w rozkroku z ramionami ułożonymi równolegle i ze złączonymi palcami, zagarniamy wodę z jednej na drugą stronę. Ćwiczenie 5 Przeskoki Stojąc w niewielkim rozkroku, przeskakujemy do boku z nogi na nogę, przenosząc również ramiona w bok. To samo ćwiczenie można robić przeskakując w przód i w tył. Ćwiczenie 6 Kopnięcia do tyłu Stojąc na jednej nodze, drugą unosimy ugiętą w kolanie i wykonujemy kopnięcie do tyłu, pochylając tułów do przodu. Ćwiczenie 7 Kołowrotek Stojąc w małym rozkroku, układamy ramiona równolegle ugięte w łokciach pod kątem prostym. Z zaciśniętymi dłońmi energicznym ruchem wykonujemy kołowrotek, kręcąc przedramionami w przód a potem w tył. Ćwiczenie 8 Wyprost nogi do przodu Stojąc na jednej nodze, drugą ugiętą w kolanie podnosimy na wysokość bioder przed sobą. Ramiona trzymamy wyprostowane do boku i wykonujemy energiczny wyprost podudzia do przodu. Pamiętamy o zmianie nogi. Ćwiczenie 9 Wyskoki Stojąc w niewielkim rozkroku i utrzymując ramiona do boku, robimy wyskok do góry, uginając nogi w kolanach. Ćwiczenie 10 Kopnięcia do boku Stojąc na jednej nodze z ramionami przeniesionymi do boku, unosimy drugą nogę w bok, wykonując kopnięcie poprzez wyprost podudzia. Pamiętamy o zmianie nogi.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.