Czy brzuszki wystarczą, by pozbyć się brzuszka? [Porada eksperta]

2013-04-02 16:53

Mam 163cm wzrostu i 56 kg wagi. Uważam, iż ta waga nie jest zła, lecz jak każda osoba, tak i ja widzę w sobie pewne "minusy" - mam troszkę "zalagającego" tłuszczyku na brzuchu i chciałabym się tego pozbyć. Obecnie robię codziennie rano i wieczorem "brzuszki" po 20 razy. Dopiero zaczęłam i mam zamiar to kontynuować, a z czasem zwiększyć ilość "brzuszków" (stopniowo). Czy to wystarczy, by pozbyć się "warstwy tłuszczu"? Co jeszcze musiałabym zrobić, aby otrzymać (szybki) pożądany efekt?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Marto, aby pozbyć się nadmiaru zalegającego tłuszczyku powinnaś oprócz "brzuszków" robić również trening aerobowy, czyli taki, który będzie spalał tłuszcz zawarty w komórkach. Może to być aerobik, jazda na rowerze, trening na bieżni, pływanie, taniec itp. Staraj się ćwiczyć conajmniej 30-40 minut 3-4 razy w tygodniu. Ćwicząc natomiast brzuszki powinnaś robić tyle powtórzeń, aby poczuć, że rzeczywiście twój brzuszek pracował. A więc rób ćwiczenia w seriach po conajmniej 20-30 powtórzeń, odpoczywając pomiędzy nimi ok 1 minuty. Rozpocznij od 1-2 serii i stopniowo zwiększaj ich ilość.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.