Czy ćwiczenia mogą powiększyć biust? [Porada eksperta]

2013-04-07 23:52

Ostatnio sporo schudłam, zmieniłam sposób odżywiania i zaczęłam ćwiczyć. Choć mój wygląd się poprawił, pojawił się pewien problem - zmniejszył mi się biust. Czy istnieją jakieś ćwiczenia, które oprócz ujędrnienia biustu, wpłynęły by na jego wielkość?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Niestety nie mam dobrych wiadomości, jeżeli chodzi o zwiększenie biustu za pomocą ćwiczeń. Biust jest w przeważającej części zbudowany z tkanki tłuszczowej i wtedy kiedy chudniemy, zmniejsza się również jego wielkość. Niestety nie mamy na to wpływu, ponieważ przy zrzucaniu wagi, chudniemy równomiernie na całym ciele. Ćwiczenia ujędrniające, tak naprawdę działają na mięsień piersiowy, na którym "osadzony" jest nasz biust i rzeczywiście podnoszą go i ujędrniają, ale niestety nie zwiększają jego objętości. Nie przejmuj się jednak, mały biust, ale jędrny i ładnie ukształtowany też może być piękny!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.