Jak szybko chudnąć [Porada eksperta]

2013-04-07 23:51

Mam 16 lat. Od zawsze przeszkadzał mi mój brzuszek, ale niedawno zauważyłam grube uda - mam 169 cm i 56 kg wagi. Jak najszybciej schudnąć??

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Przede wszystkim szybko schudnąć oznacza często jeszcze szybciej wrócić do poprzedniego stanu lub jeszce bardziej przytyć. Pośpiech przy chudnięciu to najgorsza z możliwych opcji. To, że przybierasz na wadze może oznaczać, że więcej dostarczasz do organizmu kalorii, niż ich spalasz poprzez ruch lub wysiłek fizyczny. Przeanalizuj więc swój sposób odżywiania (jak często jesz i co jest podstawą twojego jadłospisu, nie muszę dodawać, że słodycze i fast foody są najgorszą opcją)oraz ile czasu godzinowo przeznaczasz na ruch czyli np. grę w piłkę, pływanie, taniec itp. Jedyną drogą do utrzymania proporcjonalnej sylwetki jest ruch, ruch , ruch i jeszce raz ruch. Proponuję ci więc nie myśleć zbyt intensywnie o schudnięciu, bo twoja waga jest prawidłowa, a raczej zapisać się na kurs tańca, tae-kwon-do, pływanie, aerobik lub cokolwiek co cię interesuje, jeżeli masz oczywiście taką możliwość.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.