Odchudzanie piersi [Porada eksperta]

2013-04-08 8:52

Przez długi czas zmagałem się z około 30-kilogramową nadwagą. Udało mi się zrzucić wiele kilogramów, jednak nie mogę się pozbyć niezwykle okazałych piersi. Jestem facetem, więc co zrozumiałe, chciałbym pozbyć się tego. Jak odchudzić piersi, czy są jakieś ćwiczenia na męski tors? Zależy mi na ćwiczeniach do wykonania w domu, bez sprzętu z siłowni.

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Nadmiar tkanki tłuszczowej (miękka konsystencja pod sutkami)nazywany jest lipomastią. Wzrost tkanki tłuszczowej w okolicy sutków zdarza się często u otyłych mężczyzn lub tych, którzy stracili zbędne kilogramy w szybkim tempie w wyniku stosowania diety lub środków przeznaczonych do tego celu. Często jest również związany ze zmianami hormonalnymi jakie mają miejsce w okresie dojrzewania i zanika po uregulowaniu się gospodarki hormonalnej. W twoim przypadku źródłem lipomastii mogą być obie te przyczyny. Pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej jest dość trudne i wymaga sporej wytrwałości. Najlepszą drogą jest wykonywanie treningu aerobowego oraz właściwa niskowęglowodanowa dieta. Więcej informacji znajdziesz w wyszukiwarce pod hasłem lipomastia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Joanna Barcikowska

Absolwentka AWF w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej, pilates i pilatesreformer, szkoleniowiec Warszawskiej Akademii Sportu oraz Thera-Band Academy, współautorka programów ReebokBalancePilates, Reebok Spine. Autorka wielu artykułów o tematyce fitness, uczestniczka programów telewizyjnych i propagatorka prozdrowotnych form fitness.