Adipex: nielegalny lek na odchudzanie - skutki uboczne [Porada eksperta]

2009-02-23 17:30

Kilka moich koleżanek zażywa Adipex na odchudzanie, zdobyty zresztą na czarnym rynku. Stosują go zgodnie z zaleceniami różnych forumowych rad. Nie potrafią go odstawić - bo tyją. Dostrzegamy też ze znajomymi negatywne zmiany w ich zachowaniu. O stanie skóry już nie wspomnę. Wiem, że środek ten został z Polski wycofany - ponoć zastępuje go meridia. Jak im wytłumaczyć, by go odstawiły?

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Żaden lekarz nie przepisze w Polsce Adipexu. Adipex jest nielegalny. Koleżanki nie potrafią go odstawić, bo ma on działanie uzależniające i wcale się im nie dziwię. Adipex powoduje bardzo tragiczne skutki uboczne łącznie z wyniszczeniem narządów wewnętrznych takich jak np. wątroba. Meridia ma inny skład niż Adipex i jest środkiem legalnym, stosowanym u osób z dużą nadwaga i otyłością. Jednak jest to produkt na receptę.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Małgorzata Krukowska

Centrum Odchudzania i Edukacji Żywieniowej "Corpus Delecti www.corpusdelecti.home.pl kom. 0880 320 590 Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta