Ćwiczenia na wystający brzuch [Porada eksperta]

2009-02-23 18:28

Mam 18 lat, ważę 66 kg i 180 wzrostu chciałabym schudnąć i wyglądać jak modelka. Mój brzuch jest troszkę wystający i chciałabym go zmniejszyć. Uczęszczam do liceum i w tym roku zdaję maturę - nie mam czasu na zajęcia dodatkowe typu fitness. Może są jakieś tabletki spalające tłuszcz? Próbowałam diet głodówek, ale po pewnym czasie brzuch powraca.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Według medycznego punktu widzenia ma Pani niedowagę. Rozumiem jednak, że nie podoba się Pani brzuch. Jeżeli nie ma Pani czasu na siłownię, to nic nie szkodzi. Proponuję codziennie rano przed wstaniem z łóżka i wieczorem po przyjściu ze szkoły robić serie brzuszków. Jest to jedyne rozwiązanie, które przyniesie efekt. Nie wiem, ile czasu powinna Pani ćwiczyć, żeby podrzeźbić brzuch. Kilka miesięcy to minimum. Proszę jednak pamiętać, że przerwanie ćwiczeń po pewnym czasie może spowodować, że brzuch znowu nie będzie jędrny.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Małgorzata Krukowska

Centrum Odchudzania i Edukacji Żywieniowej "Corpus Delecti www.corpusdelecti.home.pl kom. 0880 320 590 Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta