Utyłam po sterydach? Czy dieta kopenhaska mi pomoże schudnąć? [Porada eksperta]

2009-02-23 17:42

Ze względu na chorobę jajnika przez pół roku stosowałam sterydy, po których przytyłam. W tej chwili przy wzroście 168 cm ważę 75 kg. Waga ta przeszkadza mi w codziennym funkcjonowaniu. Czuję się bardzo ociężała i nawet niewielki wysiłek powoduje, że sapię jak mops :). Zaczęłam stosować dietę kopenhaską, ale nie wiem, czy jest dla mnie odpowiednia. Proszę o poradę w tej kwestii. Dziękuję i pozdrawiam! Sylwia, Sosnowiec

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Pani Sylwio! Proszę odstawić jak najszybciej dietę kopenhaską. Jest to dieta, po której zmniejszy Pani swój rozmiar, ale na bardzo krótki czas. Po diecie tej przytyje Pani ponownie, a nawet bardziej. Dieta ta jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Może powodować niedobory wielu cennych składników mineralnych. Podczas stosowania tej diety obniża się metabolizm i potem wystarczy zjeść coś bardziej kalorycznego, a organizm od razu zmagazynuje to w postaci tłuszczu, ponieważ będzie się "bał", że znowu nastąpi deficyt energetyczny, taki jak podczas stosowania tej właśnie diety. Najlepszym sposobem na redukcję masy ciała jest przestrzeganie zasad racjonalnego żywienia. Jeżeli jest Pani zaintersowana rozpisaniem dla Pani indywidualnego planu żywieniowego, proszę skontaktować się z poradnią żywieniową.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Małgorzata Krukowska

Centrum Odchudzania i Edukacji Żywieniowej "Corpus Delecti www.corpusdelecti.home.pl kom. 0880 320 590 Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta