Jak zrzucić brzuch? [Porada eksperta]

2009-02-23 18:33

Mam brzuch, który jest brzydki i wstydzę się go. Mam z jego powodów kompleksy. Bardzo bym chciała się go pozbyć. Naprawdę nie jem dużo - prawie wcale nie jem słodyczy. Bardzo zazdroszczę koleżankom, które nie mają brzucha. Proszę mi doradzić, co mogę zrobić, aby go stracić. Codziennie wieczorem robie brzuszki, ale to i tak nic nie daje. Chciałabym sie pozbyć go raz na zawsze. Kiedyś był czas, że nie miałam brzucha byłam taka, jak chciałam być, ale zaczęłam studiować, jadać późno kolacje i brzuch się pojawił. Teraz nie jem późno - ostatni mój posiłek to obiad - jem go ok. 17:30. Przeważnie jem regularnie.

Porada dietetyka
Autor: Getty Images

Kasia, tak trzymaj! Daj sobie jeszcze trochę czasu. Nie przestawaj robić brzuszków. Jedzenie ostatniego posiłku o 17.30 nie wpływa na Ciebie dobrze. Nawet jeżeli tego nie odczuwasz, to głodzisz orgaznim. Nie jest to wskazane. Spokojnie możesz sobie pozwolić na to, żeby jeść ostani posiłek na 3 godziny przed snem. Napisałaś, że przeważnie jesz regularnie. Zrób tak, żeby zawsze jeść regularnie. Pomiędzy posiłakmi pij dużo płynów i jeszcze raz... nie ryzygnuj z robienia brzuszków.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Małgorzata Krukowska

Centrum Odchudzania i Edukacji Żywieniowej "Corpus Delecti www.corpusdelecti.home.pl kom. 0880 320 590 Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta