Spalić tłuszcz [Porada eksperta]

2013-04-08 10:10

Ważę 78 kilo przy wzroście 167 cm.... Jakie ćwiczenia mam wykonywać i jak często, by spalić tłuszcz? Teraz ćwiczę ABS i 6 Weidera ale to mi chyba nic nie da, ponieważ mam za dużo tłuszczu na brzuchu.

Porada promotora zdrowia
Autor: Getty Images

Żeby spalić tłuszcz trzeba uzbroić się w cierpliwość. Ćwiczyć systematycznie, 5 lub 6 razy w tygodniu, od 30 do 60 minut metodą ciągłą (bez przerw). Intensywność wysiłku musi być niska lub średnia tak, by nie doprowadzać się do zadyszki. Podczas ćwiczeń należy utrzymywać równe tętno (ok 60 proc. tętna maksymalnego) i nie można zapominać o odpowiednim oddychaniu. Rozmieszczenie tłuszczu podskórnego jest silnie kontrolowane genetycznie, dlatego poza ćwiczeniami pamiętać też należy o odpowiedniej diecie. Należy ograniczyć spożycie tłuszczu i węglowodanów rafinowanych (słodyczy).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Paweł F. Nowak

Ekspert ds. aktywności ruchowej (instruktor aerobiku, pływania, trener lekkiej atletyki), maratończyk, autor książki "Bieganie - sposób na zdrowe życie" i "Trening zdrowotny kobiet w kontekście współczesnego stylu życia".