Co jeść, gdy ma się Candida albicans? [Porada eksperta]

2018-07-07 19:36

Mam złe wyniki IGG - 9.50 IGM - 12.30. Ponadto mam PNEUMOCYSTIS CARINII - dodatnie i CHLAMYDIA PNEUMONIAE IGG w surowicy krwi - 126.90 RU/ml, a norma jest do 20.00. Nie wiem jaką dietę mam zastosować przy candida albicans. Ponoć nie ma na to żadnego lekarstwa i można się tego pozbyć tylko dietą. Zakwaszać organizm, czy zastosować dietę zasadową? Jeżeli zasadową, to co mogę jeść, a czego unikać? Jak powinien wyglądać mój posiłek? Na Chlamydię biorę obecnie antybiotyk KLACID 500 dwa razy dziennie przez trzy tygodnie.

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Dopóki bierzesz antybiotyk, dietetycznie niewiele można zrobić, a po kuracji antybiotykiem warto zastosować dietę wspomagającą układ odpornościowy.

Dodatkowo z diety należy usunąć wszystkie produkty z cukrem, które mogą sprzyjać rozwojowi drożdżycy. Niekoniecznie są to tylko owoce, ale również kukurydza czy buraki. Warto skorzystać z porady fachowca, który ułoży dietę dla ciebie.

Candida albicans powinna być leczona pod kontrolą lekarza, lekami przeciwgrzybiczymi - dieta pełni wtedy rolę wspomagającą.

Przeczytaj też:

Dieta przy grzybicy

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta