Zdrowe odchudzanie dla nastolatków [Porada eksperta]

2018-03-20 18:19

Mam 11 lat, ważę 48 kg i mam 156/157 cm wzrostu. Niestety nie mam też płaskiego brzucha, moje nogi nie podobają mi się zbytnio. Czy mam nadwagę?

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa i nie wymaga stosowania żadnych diet odchudzających. Decyzję o prowadzeniu takiej kuracji podejmuje lekarz po wykonaniu szeregu badań organizmu dziecka czy nastolatka. Jeśli chodzi o dietę odchudzającą, polega ona przede wszystkim na wyeliminowaniu z jadłospisu produktów bogatych w kalorie, cukier i tłuszcze, a ubogich w składniki odżywcze, czyli: słodyczy, czipsów, herbatników, drożdżówek, fast foodów itd., napojów słodzonych cukrem. Oprócz tych zaleceń trzeba wprowadzić aktywność fizyczną. Ona pomoże pozbyć się niepotrzebnych kilogramów oraz wspomoże prawidłowy rozwój organizmu. Jej wytyczne ustala również lekarz.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE