Ból brzucha, pieczenie i nalot na języku [Porada eksperta]

2018-01-22 8:41

Piecze mnie język, mam na nim jasnozielony nalot oraz ból brzucha przechodzący aż do podbrzusza. Stolec jest różny, raz rzadki, a raz zwięzły. Przy oddawaniu stolca wychodzą duże ilości gazów, które są na ogół śmierdzące. Nie jestem lekomanem, biorę tylko witaminy i to sporadycznie. Alkoholu też nie piję, papierosów nie palę od pięciu lat.

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

W związku z twoimi objawami, namawiam cię na wizytę u dietetyka i ocenę twojego sposobu żywienia. Wydaje się, że to może być przyczyna problemów, jak również to, że jesz za rzadko, za szybko, za tłusto, pijesz mało wody. Uporządkowanie diety i wyeliminowanie produktów gazotwórczych może poprawić twój stan. Dodatkowo, warto lekarzowi pierwszego kontaktu również zdać relację ze swoich problemów, aby zlecił ci wykonanie odpowiednich badań, które dadzą odpowiedź, w jakiej kondycji masz przewód pokarmowy oraz organizm. Od prób wątrobowych, przez morfologię do posiewu kału. Nie ma co dalej się tak męczyć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE