Długo utrzymujące się siniaki [Porada eksperta]

2016-12-07 11:41

Cztery miesiące temu prawdopodobnie w nocy ugryzł mnie komar, zaraz pod dolną powieką, zrobił się duży bąbel, na drugi dzień wkląsł, a potem zrobił się siniak. Do tej pory mam jeszcze ciemne miejsce pod okiem. Czy jest to niebezpieczne? Byłam z tym u lekarza, a on mi powiedział, że nic mi na to nie poradzi.

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Prawdopodobnie proces gojenia trawa u ciebie dłużej, być może jeszcze do tego wdała się bakteria i spowodowała zakażenie miejscowe, które z czasem ustąpi. Jeśli lekarz nie widzi żadnego problemu, nie powinna być to sytuacja niebezpieczna dla twojego zdrowia. Tak długo utrzymujący się siniak może być manifestacją niedoborów pokarmowych, np. awitaminozy, słabej odporności miejscowej. Warto skonfrontować to z wiedzą lekarza pierwszego kontaktu i wykonać podstawowe badania: morfologię, poziom cukru, elektrolity.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE