Jak przybrać na wadze przy szybkiej przemianie materii? [Porada eksperta]

2009-06-29 14:11

Mam szybką przemianę materii. Chciałbym przytyć przynajmniej 10kg. W ciągu dnia jem naprawdę dużo. Chciałbym spytać, czy są jakieś metody na spowolnienie metabolizmu? A może warto zastosować medykamenty? Brałem odżywki, ale nie przyniosły rezultatu i waga się nie zmieniła. Proszę o poradę!

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Na zwolnienie metabolizmu niestety nie ma żadnych medykamentów, oprócz niedozwolonych sterydów, które wywołują błyskawiczny przyrost masy ciała.

Znacznie bezpieczniejszy sposób to odpowiednio opracowany trening połączony z odżywkami i suplementacją. Chodzi o środki zapobiegające rozpadowi mięśni po wysiłku (HMB, aminokwasy i inne) oraz stymulujące wzrost mięśni.

Proponuję zdrowy sposób na przytycie. Stosuj dietę bogatą w węglowodany. Dołącz do tego trening. To niestety proces długotrwały. Pierwszych efektów możesz się spodziewać po kilku miesiącach, a nawet dopiero po pół roku. Mimo to warto spróbować!

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE