Jak zwiększyć wagę przy niedoczynności tarczycy? [Porada eksperta]

2014-07-20 11:42

Chciałbym dowiedzieć się co jeść, aby przybrać na wadze. Mam 155 cm, ważę 39 kg. Niestety choruję na niedoczynność tarczycy, przez co nie potrafię przybrać na wadze. Proszę o poradę co jeść, żeby osiągnąć efekt.

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Mam zbyt mało danych, aby cokolwiek poradzić. Po pierwsze nie wiem ile i czy w ogóle bierzesz hormony tarczycy i jak długo, inne leki, jaki prowadzisz tryb życia i czy masz odpowiednią dietę do niego (to należałoby ustalić wywiadem dietetycznym). Zwykle przy niedoczynności tarczycy jest odwrotnie z wagą, czyli, że nie można schudnąć. Może więc przyczyna twojej niskiej masy ciała jest zupełnie inna? Dodatkowo, należałoby wykonać szereg badań, które mogłyby to potwierdzić lub zaprzeczyć. Np. w kierunku pasożytów, alergii pokarmowych ect.

Polecane porady:

http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/jaka-dieta-przy-niedoczynosci-tarczycy/77310/1/ http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/dieta-wegetarianska-w-niedoczynnosci-tarczycy/61119/1/ http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/Dieta-przy-niedoczynnosci-tarczycy/70329/1/

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta