Nowordek zasypia podczas karmienia piersią [Porada eksperta]

2018-01-26 13:47

Karmię swojego maluszka piersią. Na początku wszystko było ok, karmienie trwało od 20 do 40 minut, ale obecnie wszystko się zmieniło. Maluszek po przystawieniu do piersi jest aktywny w ssaniu (2-3 minuty), a zaraz potem zaczyna ssać bardzo powoli i przysypia. Podciąganie piersi i pukanie go lekko w plecy przynosi efekt na kila sekund, po czym znowu zasypia. Gdy odłożę go do łóżeczka, budzi się po chwili i od nowa manifestuje swój głód i tak sytuacja się powtarza kilkukrotnie - trwa to niekiedy nawet 3h. Czy jest jakiś sposób, żeby zaradzić temu problemowi?

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Najlepiej jeśli, ze swoim problemem zgłosisz się do poradni laktacyjnej, które są przy dużych szpitalach i przychodniach ginekologicznych. Możesz nawet zamówić wizytę laktacyjną do domu. Koszt takiej wizyty to 60-150 zł, często są one refundowane. Masz też w ramach NFZ wizyty położnej w domu. Ona też może ci pomóc znaleźć certyfikowanego laktatora, a może mieć też taką wiedzę, że ci coś sensownego doradzi. Wydaje się, że twój maluch bardzo potrzebuje twojego ciepła, kontaktu z tobą i dlatego tak się zachowuje.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE