Pasożyty Blastocystis a bóle brzucha [Porada eksperta]

2018-02-15 8:58

Stwierdzono u mnie pasożyty blastocystis sp, których się nie leczy. Połknęłam dwie tabletki czosnku bezzapachowego w odstępie kilku godzin, po czym dostałam bóli w prawym boku - pomaga Polprazol. Kilka godzin po posiłku bóle wracają. Dochodzi pieczenie w okolicy mostku i problem z wypróżnianiem. Czy czosnkiem podrażniłam dwunastnicę (mój tata miał wrzody na dwunastnicy, mama problemy z wątrobą). Takie bóle mam pierwszy raz -jak to leczyć?

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Blastocytoza jest leczona i to z dobrym skutkiem, niestety nie czosnkiem. Musi być zdiagnozowana na podstawie badań kału i wykluczeniu innych chorób przewodu pokarmowego. Nieleczona sprzyja chorobom jelit. W twojej sytuacji konieczna jest wizyta u gastrologa i ponowne diagnozowanie przyczyn objawów. Szczególnie, że w wywiadzie rodzinnym masz choroby przewodu pokarmowego. Nie zwlekaj więc, bo bez wdrożenia leczenia, dolegliwości będą się pogłębiać.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE