Połknięcie kawałka folii plastikowej [Porada eksperta]

2017-06-05 10:31

Dwa dni temu zjadłam przez przypadek z kanapką kilka kawałków (może 2, 3) woreczka śniadaniowego, w którym była zapakowana moja kanapka. Gryzłam kęsy w kinie i nie czułam tego, że zjadam też woreczek foliowy, dopiero po czasie to zauważyłam. Trochę się niepokoję, bo tego żołądek chyba nie strawi. Minęły dwa dni i nie mam objawów. Czy zatem to mogło być wydalone z kałem? Czy to mogło zostać rozpuszczone w żołądku czy jelitach? Martwię się, bo wyczytałam, że mogło się przykleić do jelit, a to może spowodować uszkodzenie jelit i ich perforację? Jak zatem mogę sprawdzić, czy nic złego nie zalega w jelitach, czy nie ma tam kawałków woreczka śniadaniowego?

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Jeśli odczuwasz bóle w okolicy brzusznej, masz podwyższoną temperaturę, brak apetytu, zaparcia, wymioty, natychmiast udaj się na oddział ratunkowy najbliższego szpitala. Jeśli nie, koniecznie, jak najszybciej idź do lekarza pierwszego kontaktu i zastosuj się do jego zaleceń.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE