Redukowanie tkanki tłuszczowej [Porada eksperta]

2013-08-12 16:22

Witam, mam 25 lat. Jestem zainteresowany zredukowaniem tkanki tłuszczowej. W badaniach wyszły mi następujące wyniki: tk. tłuszczowa 14,5%, woda: 61,9%, masa mięśni 63,5. Masa kości 3,3. Moja waga to 78,3kg. Mam bardzo dużą aktywność fizyczną: 2x w tygodniu biegam, 1x gram w piłkę nożną, 3x wykonuję trening siłowy. Jak powinienem się odżywiać, aby spalać tkankę tłuszczową? Interesuję mnie poziom 9%. Proszę o szczegółową radę.

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Witaj! 9% tkanki tłuszczowej dla amatora to przesada. Bo niby co ta redukcja ma Panu dać? Chce Pan szybciej biegać? Z mojego doświadczenia wynika, że obniżenie do 9% tkanki tłuszczowej u tak młodego człowieka powoduje spadek testosteronu i zaburzenia potencji, nie wspominając o obniżonym nastroju i niechęci do ćwiczeń.

Proponuję przemyśleć, czy warto. Jeśli mimo to będzie Pan chciał pozbyć się tkanki tłuszczowej, to proponuję specjalistę, który będzie kontrolował poziom tłuszczu i zaproponuję Panu odpowiednią dietę, będzie miał również wgląd w ćwiczenia fizyczne i trening. Pozdrawiam serdecznie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE