Spalacz tłuszczu Trizer przy niedoczynności tarczycy [Porada eksperta]

2017-06-14 10:11

Czy przy uregulowanej od lat niedoczynności tarczycy z bardzo dobrymi wynikami mogę wspomóc się spalaczem tłuszczu Trizer? Dodam, że dużo ćwiczę i staram się racjonalnie odżywiać, jednak wagi zbić nie mogę.

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Należy zacząć od postawienia diagnozy i określenia jasno przyczyny twojego problemu. Może to być: zbyt niskokaloryczna dieta, jaką stosujesz, i przez to uboga w składniki przyspieszające metabolizm, czyli witaminy i minerały, aminokwasy; złe proporcje makroskładników w diecie. Możesz np. lepiej przerabiać na energię węglowodany (których unikasz), a gorzej tłuszcze, źle trawisz białka. Odpowiedź na to, dadzą badania genetyczne, które można już zrobić. Twoja budowa ciała. Możesz mieć dużo mięśni (są cięższe od tkanki tłuszczowej), które wzmacniasz ćwiczeniami. Nieodpowiednie ćwiczenia fizyczne, w wyniku których nie spalasz tkanki tłuszczowej, a budujesz mięśnie. Kolejne problemy endokrynologiczne to: zbyt mało fT3 i fT4, problemy z gospodarką węglowodanową. W tej sytuacji, po ocenie składu ciała i przy dużej ilości tkanki tłuszczowej, zdecydowałabym się na jednoskładnikowy suplement np. l-karnitynę. Wydaje się, że Trizer działa na wszystko i na nic. Taka ilość składników, aż zastanawia, nie wspominając o substancjach pomocniczych, takich jak tlenek tytanu czy tlenki żelaza. Zawsze też trzeba pamiętać, że taki produkt może być zanieczyszczony niedozwolonymi substancjami. Koniecznie odwiedź dietetyka czy fizjologa żywienia i ustal strategię żywieniowo-ruchową dla siebie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE