Spalacze tłuszczu przy niedoczynności tarczycy? [Porada eksperta]

2016-12-12 10:13

Czy trenując i trzymając dietę mogę się wspomóc spalaczem tłuszczu przy niedoczynności tarczycy?

Porada fizjologa żywienia
Autor: Getty Images

Możesz wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej stosując fat burnery przy niedoczynności tarczycy (uprzednio po konsultacji u fizjolog czy masz odpowiednio dobrany program ruchowy, dietę oraz hormony). Przestrzegam przed spożywaniem zbyt dużych dawek kofeiny, zarówno tej z suplementów, jak i z kawy i innych produktów spożywczych czy leków. Bardzo wiele osób nie rozkłada jej z powodu defektu genetycznego, co prowadzi do groźnych następstw.

Przy wolnym rozkładzie kofeiny wynikającym z predyspozycji genetycznych istnieje podwyższone ryzyko nadciśnienia, zawału serca czy wylewu. W sezonie biegów ulicznych, zdarzają się wypadki zasłabnięcia i zatrzymania pracy serca, dotyczą młodych i wytrenowanych osób. W tym sezonie biegowym, wiosną był przypadek śmierci młodego człowieka, który zasłabł tuz przed metą i mimo reanimacji zmarł. Oczywiście geny to nie wszystko, ale dochodzi wysoka temperatura czy wilgotność i... brak myślenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Iza Czajka

Autorka książki "Dieta w wielkim mieście", miłośniczka biegów i maratonów.

Inne porady tego eksperta

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE