Bóle kręgosłupa. Czy można jeździć na rowerze? [Porada eksperta]

2017-10-12 10:16

Czy mogę jeździć na rowerku stacjonarnym? Boję się go używać, bo podczas jazdy poczułam jakby jakaś kość w kręgosłupie pomiędzy łopatkami mi się poruszyła, bardzo się przestraszyłam. Do tego od ponad pół roku mam bóle kręgosłupa, żeber i miednicy, zwłaszcza w nocy, czy to może być przeciwwskazaniem do jazdy na rowerku?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Jazda na rowerze nie powinna być problemem samym w sobie. Przyczyny takiego stanu rzeczy należy szukać gdzie indziej. Może to być siedzący tryb życia, brak innej aktywności fizycznej oraz przebyty wcześniej uraz kręgosłupa. Problem nocnych bólów prawdopodobnie jest kwestią źle dobranego materaca. Polecam udać się do kręgarza/fizjoterapeuty w celu lepszej diagnozy problemu. Zalecam natomiast ćwiczenia mobilizacyjne, które można znaleźć pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=UcmE-e5_Yt8. Proszę również rozważyć zapisanie się na basen. Pływanie bardzo pozytywnie wpływa na kręgosłup.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski
Jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia. Swoją wiedzę zdobywał u najlepszych ekspertów w branży fitness w Polsce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako dietetyk w prywatnej placówce w Krakowie oraz doświadczenie w pracy jako trener personalny. Zajmuje się także pisaniem artykułów eksperckich na temat zdrowia, treningów i suplementacji oraz pracą w branży suplementacyjnej. Jest pasjonatem szermierki na pięści.

Inne porady tego eksperta