Kłucie i strzelanie w kolanach podczas treningu [Porada eksperta]

2018-02-22 11:05

Czy spotkał się Pan już z przypadkiem kłucia w kolanach i strzelania kolan w trakcie ćwiczeń fizycznych? Kiedy chodziłem do liceum, wykonywałem sporo ćwiczeń fizycznych w domu, w tym przysiady (jednak nie robiłem tego seriami na przykład 4x 20), tylko jednym ciągiem 60 przysiadów i tak codziennie. W trakcie studiów skupiłem się na nauce i przestałem ćwiczyć. Jakieś dwa lata temu w trakcie wakacji postanowiłem wrócić do ćwiczeń. Zacząłem od biegania, jednak wtedy pojawił się problem. Po przebiegnięciu jakiegoś kilometra pojawiło się intensywne kłucie w kolanach i zauważyłem, że od jakiegoś czasu przy zginaniu kolan daje się słyszeć "strzelanie" kości, albo może części chrzęstnych. Od tego czasu nie mogę biegać ani wykonywać intensywnych ćwiczeń wymagających zginania kolan, bo za każdym razem ból powraca. Czy zna może Pan jakieś rozwiązanie tego problemu?

Porada trenera fitnessu
Autor: Getty Images

Przede wszystkim powinien się Pan udać do fizjoterapeuty na kontrolę. Pomoże on dokładnie zdiagnozować problem. Może to być kwestia mięśniowa, mogą to być uszkodzone więzadła lub problem może leżeć w uszkodzeniu rzepki. Ciężko powiedzieć, co to może być bez obejrzenia i sprawdzenia stawu. Tak że niezwłocznie proszę udać się do fizjoterapeuty, który zaleci dalsze postępowanie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Tomasz Piotrowski
Tomasz Piotrowski
Jest certyfikowanym trenerem personalnym oraz specjalistą do spraw żywienia. Swoją wiedzę zdobywał u najlepszych ekspertów w branży fitness w Polsce. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy jako dietetyk w prywatnej placówce w Krakowie oraz doświadczenie w pracy jako trener personalny. Zajmuje się także pisaniem artykułów eksperckich na temat zdrowia, treningów i suplementacji oraz pracą w branży suplementacyjnej. Jest pasjonatem szermierki na pięści.

Inne porady tego eksperta